A küldetés neve: a kereskedelem reformja.
Az iPhone problémával kezdődött minden.
Az Allyos ötlete 2016. február 22-én született meg. Megjelent az aktuális új iPhone, emiatt a korábbi modell értéke 90.000-ről 75.000 Ft-ra esett vissza. Chris Herczeg, az Allyos társalapítója ezt az árcsökkenést nem volt hajlandó elfogadni. Úgy döntött, saját készülékét meghirdeti a Facebookon 90.000 forintért, és bárki beszállhat egy ezressel. Ha összegyűlt a 90.000 forint, egy szerencsésnek odaadja a telefont. Így valaki vehetett egy iPhone-t egy ezresért, ő pedig megkapta érte a kívánt 90.000 forintot.
Az innovátor, szakmai tapasztalat és tőke megérkezése
Ezen a történelmi napon jelen volt Joe Bitter, az Allyos másik társalapítója és befektetője is. Csak annyit fűzött Chris ötletéhez: “Ha meg tudjuk oldani, hogy a maradék 89 résztvevő se veszítse el az 1000 forintját, és mindezt egy globális platformra építjük, akkor forradalmasítottuk a kereskedelmet.” Joe a tipikus “self-made millionaire”. 2004-ben Írországba költözött, majd 29 éves korára milliárdos árbevételű nemzetközi e-commerce üzlethálózatot épített 57 országban. Üzleti sikereihez nagyban hozzájárult innovatív nyitottsága és nemzetközi kapcsolatai. 2011-ben megismerkedett a blockchain technológiával, és 12 dolláros árfolyamon felszállt a Bitcoin vonatra, majd beszállt az izlandi kriptobányászatba is.
Új szemlélet az e-commerce világában
Nem volt kérdés, hogy méltán világhírű magyar fejlesztőkkel fogjanak bele a 30 éve változatlan e-commerce állóvizének felkavarásába, és startupos felállással bekerüljenek a világ top 100 tech cége közé. Fejlesztések, prototípusok sora után 2018. november 22-én megjelent az első ingyenes publikus verzió a Google és Apple boltjában. Elkezdődött a fókuszált magyar piaci teszt, melynek célja a product-market fit megtalálása, az üzemeltetési modell és rendszer kiépítése, valamint brand pozícionálása volt. Joe és a csapat sokat viccelődik, hogy néhány éven belül el kell érni a világsikert, mert 35 Bitcoint és 75 Ethereumot tett bele a projekt korai finanszírozásába, ami a közeledő 1 millió dolláros BTC árfolyamnál a világ legdrágább startup cégévé teheti az Allyost.
Nem termékeket árulunk, esélyt teremtettünk, amivel életeket gazdagíthatunk
Az Allyos – SocialStore nemzetközi céljai mellett, miközben a világ legismertebb tech cégei közé tart, mindig büszke lesz hazai gyökereire. Piacvezetőnek és úttörőnek lenni a „social commerce“ újgenerációs közösségi és kereskedelmi térben nem apró kihívás. A levásárolható kedvezmény alapú közösségi finanszírozás nagyban segítheti a hazai KKV szektor és magyar vállalatok növekedését, továbbá a bérfejlesztést. Mindez innovatívan integrálható a hazai kereskedelem versenyképességének növelésébe is. Ennek érdekében az Allyos projekt segítőkészen és nyitottan kezeli a mindenkori hazai kormányzattal való együttműködést, és kiemelt szinten kész segíteni a magyar gazdaság érdekeit.
Az amerikai álom egy magyar fejlesztéssel élhető
A Közösségi Vásárlás szoftver magyar védett találmányként nagyban hozzájárulhat a hazai GDP növeléséhez, egyben szerves része lehet a hazai exportnak. A Forbes számításai alapján a social commerce ma 90,5 milliárd dolláros üzlet csak az USA-ban, 2026-ra pedig 3 trillió dolláros üzlet lehet. Az amerikai álom egy magyar fejlesztéssel lenne elérhető a világ számára. Egy helyre tereljük a véleményvezéreket, az eladókat és a fogyasztókat, akik számára így elérhető a megoldás az infláció ellen. A magasabb áron értékesítés nagyban hozzájárul a platform partnerek klímaköltségeinek fedezéséhez, illetve a munkahelyek megőrzéséhez és bővítéséhez. Az így képződő magasabb profit forrást biztosít a minőségfejlesztésre, megoldást nyújt az európai versenyképesség emelésében, és az erősödő kínai és keleti nyomás elleni fellépésben.
Úton a globális vásárlói közösség felé
A Közösségi Vásárlás technológiai megoldását 3 hivatalos védjegy biztosítja. A platformosítással és a terjeszkedés során a franchise módú regionális üzemeltetési partnercsapatok kialakításával a piaci bevezetés rendkívül gyors és hatékony. Az ütemezés szerint 2-3 év múlva 500 millió aktív platform használóval működne a közösségi felület a világ 72 ország ban egyidőben. Ez a mindennapokban percenként egy új iPhone-t, óránként egy új autót, naponta egy új lakást jelent a platform tagjai számára. Az eddigi álomkategóriás termékek közös megvásárlása és a kedvezményes heti bevásárlás egy helyre kerülne, miközben kedvenc influenszereink csapatába szállunk be, és a legújabb, általuk tesztelt vagy különösen kedvelt prémium kategóriás termékeket dobjuk össze.